Olejek arganowy na problemy z paznokciami

przez Pielęgnacja paznokci


Zamieszczono 27 kwietnia 2014 o 12:23


Olej arganowy w szklanych butelkach

Pielęgnacja paznokci jest równie ważna jak pielęgnacja skóry czy włosów. Na szczęście olejek arganowy doskonale radzi sobie również i z tym zadaniem. Przebarwione, suche i łamliwe paznokcie nie tylko brzydko wyglądają, ale są również objawem złego stanu zdrowia.

Substancje chemiczne takie jak lakier do paznokci czy aceton wykorzystywane przy manicure i pedicure mogą spowodować, że paznokcie staną się suche i łamliwe. Zawarte w oleju arganowym składniki odżywcze wnikają do łożyska paznokcia regenerują go, nadając paznokciom zdrowy wygląd.

Pielęgnacja paznokci nie różni się od pielęgnacji skóry czy włosów. Wystarczy kilka kropel oleju arganowego na paznokcie i skórki wokół nich, rozsmarować i poczekać aż olej się wchłonie.

Można również wymieszać w równych proporcjach olejek arganowy z sokiem z cytryny i uzyskaną miksturę wetrzeć w skórkę oraz paznokcie. Pozwoli to na odżywienie paznokci, ale również na ich wybielenie.

Jeszcze innym sposobem jest moczenie przez 10-15 min. paznokci w wodnym roztworze oleju arganowego.


Dodaj komentarz:


kami 4 Maja 2014 o 9:55

mnie pomogl z tradzikiem ale do paznokci nie probowalam

Szukaj w blogu

Opinie o olejku arganowym

ona40 18 Marca 2014 o 9:02
Przywiozlam sobie oryginalny olej arganowy z Maroka. Zaplacilam drozej niz bym kupowala w Polsce, ale przynajmniej mam pewnosc.